
SKU: BBD5189
£98.84
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| EAN | 5055592600324 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 68 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 25.4 mm |
| Centering Diameter | 85 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | SsangYong |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ssangyong | Turismo | Rodius Turismo ELX 4x4 Auto | ELX | 2015–2019 | Diesel | MPV | 4x4 | 2157cc 130KW 175HP |
| Ssangyong | Turismo | Rodius Turismo ES | ES | 2013–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1998cc 115KW 155HP |
| Ssangyong | Turismo | Rodius Turismo ES Auto | ES | 2013–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1998cc 115KW 155HP |
| Ssangyong | Turismo | Rodius Turismo EX | EX | 2015–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 2157cc 130KW 175HP |
| Ssangyong | Turismo | Rodius Turismo EX Auto | EX | 2013–2016 | Diesel | MPV | 4x4 | 1998cc 115KW 155HP |
| Ssangyong | Turismo | Rodius Turismo EX Auto | EX | 2015–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 2157cc 130KW 175HP |
| Ssangyong | Turismo | Rodius Turismo S | S | 2013–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1998cc 115KW 155HP |
| Ssangyong | Turismo | Rodius Turismo SE | SE | 2015–2020 | Diesel | MPV | 4x2 | 2157cc 130KW 175HP |
Reviews
There are no reviews yet.