
SKU: BBD5424
£88.58
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 41.1 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 292 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 67.8 mm |
| Brake Disc Thickness | 16 mm |
| Number of mounting bores: | 0 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | X-Trail | X-Trail Acenta dCi | DCI Acenta | 2017–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail Acenta dCi 4x4 | DCI Acenta | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail N-Tec dCi 4x4 | DCI N-TEC | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail N-Tec dCi CVT | DCI N-TEC Xtronic | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail N-Tec SE dCi CVT | DCI N-TEC SE Xtronic | 2017–… | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail N-Vision dCi 4x4 | N-Vision DCI | 2016–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail N-Vision SE DCI 4x4 | DCI N-Vision SE | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail Tekna dCi | DCI Tekna | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail Tekna dCi | DCI Tekna | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail Tekna dCi | DCI Tekna | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail Tekna dCi 4x4 | DCI Tekna | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail Tekna dCi CVT | DCI Tekna Xtronic | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail Tekna SE dCi CVT | DCI Tekna SE Xtronic | 2017–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail Tekna Style Edition dCi 4x4 | DCI Tekna Style Edition | 2016–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 96KW 130HP |
| Nissan | X-Trail | X-Trail Tekna Style Edition DiG-T | DIG-T Tekna Style Edition | 2016–… | Petrol | SUV | 4x2 | 1618cc 120KW 163HP |
Reviews
There are no reviews yet.