
SKU: BBD5656
139,70 £
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 85 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 324 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 11.4 mm |
| Centering Diameter | 66.8 mm |
| Brake Disc Thickness | 13 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ssangyong | Musso | Musso EX | EX | 2016–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 130KW 175HP |
| Ssangyong | Musso | Musso EX | EX | 2018–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso EX | EX | 2022–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso EX | EX | 2023–2023 | Diesel | Pick Up | 4X4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso EX Auto | EX | 2016–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 130KW 175HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Grand Ultimate Auto | Grand Ultimate | 2020–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Rebel | Rebel | 2018–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Rebel Auto | Rebel | 2018–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Rebel Auto | Rebel | 2022–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Rebel Auto | Rebel | 2023–2023 | Diesel | Pick Up | 4X4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Saracen | Saracen | 2018–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Saracen + Auto | Saracen Plus | 2023–2023 | Diesel | Pick Up | 4X4 | 2157cc 148KW 199HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Saracen + Auto | Saracen Plus | 2023–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 148KW 199HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Saracen Auto | Saracen | 2018–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Saracen Auto | Saracen | 2020–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Saracen Auto | Saracen | 2022–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso Saracen Auto | Saracen Plus | 2023–2023 | Diesel | Pick Up | 4X4 | 2157cc 133KW 178HP |
| Ssangyong | Musso | Musso SE | SE | 2016–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2157cc 130KW 175HP |
Reviews
There are no reviews yet.