
SKU: BBD6093S
£94.20
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| EAN | 5055936630994 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 52.3 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Quantity | 1 |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 321 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 10 |
| Minimum thickness | 27.0 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of mounting bores: | 0 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Reviews
There are no reviews yet.