
SKU: BBD6255S
£151.68
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| EAN | 5056223901896 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 98.1 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Quantity | 1 |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 325 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 6 |
| Minimum thickness | 27 mm |
| Centering Diameter | 120 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of mounting bores: | 0 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Reviews
There are no reviews yet.