
SKU: BBD6282S
£181.02
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 345 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Namsan Edition EV | Namsan Edition | 2022–… | Electric | SUV | 4x2 | 168KW 224HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Namsan Edition EV 4x4 | Namsan Edition | 2023–… | Electric | SUV | 4x4 | 239KW 320HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Premium BEV | Premium | 2021–2023 | Electric | SUV | 4x2 | 125KW 167HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Premium BEV | Premium | 2021–2024 | Electric | SUV | 4x2 | 159KW 214HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Premium BEV 4x4 | Premium | 2021–2023 | Electric | SUV | 4x4 | 224KW 300HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Premium EV | Premium | 2022–… | Electric | SUV | 4x2 | 125KW 167HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Premium EV 4x4 | Premium | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 239KW 320HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Project 45 BEV 4x4 | Project 45 | 2021–2022 | Electric | SUV | 4x4 | 224KW 300HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 SE Connect EV | SE Connect | 2022–2023 | Electric | SUV | 4x2 | 125KW 167HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 SE Connect EV | SE Connect | 2022–… | Electric | SUV | 4x2 | 125KW 167HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Ultimate BEV | Ultimate | 2022–2024 | Electric | SUV | 4x2 | 125KW 167HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Ultimate EV | Ultimate | 2021–2023 | Electric | SUV | 4x2 | 159KW 214HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Ultimate EV | 2022–… | Electric | SUV | 4x2 | 168KW 224HP | |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Ultimate EV 4x4 | Ultimate | 2021–2023 | Electric | SUV | 4x4 | 224KW 300HP |
| Hyundai | IONIQ 5 | IONIQ 5 Ultimate EV 4x4 | Ultimate | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 239KW 320HP |
| Kia | Sorento | Sorento 2 CRDI AWD S-A | CRDI 2 | 2024–… | Diesel | SUV | 4X4 | 2151cc 142KW 190HP |
| Kia | Sorento | Sorento 2 HEV AWD Auto | 2 | 2020–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 169KW 226HP |
| Kia | Sorento | Sorento 2 HEV AWD Auto | 2 | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4X4 | 1598cc 158KW 212HP |
| Kia | Sorento | Sorento 2 PHEV AWD Auto | 2 | 2021–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 194KW 261HP |
| Kia | Sorento | Sorento 2 PHEV AWD Auto | 2 | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4X4 | 1598cc 185KW 248HP |
| Kia | Sorento | Sorento 3 CRDi AWD Semi-Auto | CRDI 3 | 2020–2023 | Diesel | SUV | 4x4 | 2151cc 148KW 199HP |
| Kia | Sorento | Sorento 3 CRDi AWD Semi-Auto | CRDI 3 | 2022–2024 | Diesel | SUV | 4x4 | 2151cc 143KW 191HP |
| Kia | Sorento | Sorento 3 CRDi AWD Semi-Auto | 2024–… | Diesel | SUV | 4X4 | 2151cc 142KW 190HP | |
| Kia | Sorento | Sorento 4 CRDI AWD S-A | 2024–… | Diesel | SUV | 4X4 | 2151cc 142KW 190HP | |
| Kia | Sorento | Sorento Edition CRDI AWD Semi-Auto | CRDI Edition | 2023–2024 | Diesel | SUV | 4x4 | 2151cc 142KW 190HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-1 CRDI 4x4 | CRDI KX-1 | 2010–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-2 CRDI 4x4 | CRDI KX-2 | 2010–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-2 CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI KX-2 ISG | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-3 CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI KX-3 ISG | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorrento Vision CRDI AWD S-A | CRDI Vision | 2023–2024 | Diesel | SUV | 4x4 | 2151cc 143KW 191HP |
Reviews
There are no reviews yet.