
SKU: BBD4074
£113.38
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 38 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 302 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 72.5 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number of mounting bores: | 0 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dodge | Journey | Journey RT CRD | CRD RT | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD | CRD RT | 2014–2017 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD Auto | CRD RT | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD Auto | CRD RT | 2009–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SE | SE | 2008–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SE | SE | 2010–2010 | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SE CRD | CRD SE | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SE CRD | CRD SE | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT | SXT | 2009–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT | SXT | 2009–… | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD | CRD SXT | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD | CRD SXT | 2009–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD Auto | CRD SXT | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD Auto | CRD SXT | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
Reviews
There are no reviews yet.