
SKU: BBD5317
£99.00
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| EAN | 5055807760409 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 44.1 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 294 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 4 |
| Minimum thickness | 20.4 mm |
| Centering Diameter | 64.1 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Apec Black
Front Axle
Two-Piece Brake Disc, Vented
Febi
Front Axle
Internally Vented
Coated
Bosch
Front Axle
16.5 mm
With Integrated Wear Sensor
95.5 mm
Borg &Amp; Beck
Rear Axle
Solid
Coated
Reviews
There are no reviews yet.