
SKU: BBD5640
£134.86
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 50.9 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 318 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 27.4 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 180 AMG Line Auto | GLA 180 AMG Line | 2020–2022 | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 180 AMG Line Executive Auto | GLA 180 AMG Line Executive | 2020–2023 | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 180 AMG Line Premium Auto | GLA 180 AMG Line Premium | 2020–2023 | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 180 Sport Auto | GLA 180 Sport | 2021–2022 | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 180 Sport Edition MHEV A | GLA 180 Sport Edition | 2024–… | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 180 Sport Executive Auto | GLA 180 Sport Executive | 2021–2023 | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line 4Matic Auto | GLA 200 4Matic AMG Line | 2021–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1332cc 120KW 160HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Auto | GLA 200 AMG Line | 2020–2022 | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 120KW 160HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Executive Auto | GLA 200 AMG Line Executive | 2020–2024 | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 120KW 160HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Prem + MHEV A | GLA 200 AMG Line Premium Plus | 2023–… | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 120KW 160HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Premium+ Auto | GLA 200 AMG Line Premium Plus | 2020–2022 | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 120KW 160HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Lne Premium MHEV A | GLA 200 AMG Line Premium | 2023–… | Petrol | SUV | 4x2 | 1332cc 120KW 160HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 Exclusive Edition E Auto | GLA 250 E Exclusive Edition | 2020–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1332cc 193KW 258HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 Exclusive Edition Premium E Auto | GLA 250 E Exclusive Edition Premium | 2020–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1332cc 193KW 258HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 Exclusive Edition Premium+ E Auto | GLA 250 E Exclusive Edition Premium Plus | 2020–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1332cc 193KW 258HP |
Reviews
There are no reviews yet.