
SKU: BBD6000S
£141.74
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Quantity | 1 |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 328 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 32 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 34 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Lexus |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lexus | RX | RX 350 Auto | 350 | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350 Limited Edition Auto | 350 Ltd Edition | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350 SE Auto | 350 SE | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350 SE-L Auto | 350 SE-L | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 450h Advance Panoramic Roof CVT | 450H Advance Pan Roof | 2011–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h Advance Panoramic Roof CVT | 450H Advance Pan Roof | 2013–2016 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h Advance Sunroof CVT | 450H Advance Sun Roof | 2011–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h Advance Sunroof CVT | 450H Advance Sun Roof | 2013–2016 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450H F Sport CVT | 450H F Sport | 2012–2016 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450H Premier CVT | 450H Premier | 2012–2015 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450H SE CVT | 450H SE | 2009–2011 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450H SE CVT | 450H SE | 2010–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h Se-i CVT | 450H SE-I | 2010–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h SE-L CVT | 450H SE-L | 2009–2011 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h SE-L CVT | 450H SE-L | 2010–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
Reviews
There are no reviews yet.