
SKU: BBD6187S
£82.34
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| EAN | 5055936669284 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 51 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Quantity | 1 |
| Rotor Style | perforated/vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 350 mm |
| Brake Disc Type | perforated/vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 30 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-AMG | GLA | AMG GLA 45 4Matic Premium Auto | AMG GLA 45 4Matic Premium | 2015–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 280KW 375HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 4Matic AMG Line Auto | GLA 250 4Matic AMG Line | 2015–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 208HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 4Matic AMG Line Premium Auto | GLA 250 4Matic AMG Line Premium | 2015–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 208HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 4Matic Sport Premium Auto | GLA 250 4Matic Sport Premium | 2015–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 208HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 AMG Line 4Matic Auto | GLA 250 4Matic AMG Line | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 208HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 Sport Executive 4Matic Auto | GLA 250 4Matic Sport Executive | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 208HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 Sport Premium+ 4Matic Auto | GLA 250 4Matic Sport Premium Plus | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 208HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 WhiteArt 4Matic Auto | GLA 250 4Matic WhiteArt | 2017–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 208HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 250 WhiteArt Premium+ 4Matic Auto | GLA 250 4Matic WhiteArt Premium Plus | 2017–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 208HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA250 AMG Line 4Matic Auto | GLA250 4Matic AMG Line | 2014–2015 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA250 AMG Line 4Matic Auto | GLA250 4Matic AMG Line | 2014–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA250 AMG Line Executive 4Matic Auto | GLA250 4Matic AMG Line Executive | 2014–2015 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA250 AMG Line Premium 4Matic Auto | GLA250 4Matic AMG Line Premium | 2014–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA250 AMG Line Premium+ 4Matic Auto | GLA250 4Matic AMG Line Premium Plus | 2014–2015 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA250 SE Executive 4Matic Auto | GLA250 4Matic SE Executive | 2014–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA250 SE Premium+ 4Matic Auto | GLA250 4Matic SE Premium Plus | 2014–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA250 Sport 4Matic Auto | GLA250 4Matic Sport | 2015–2015 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA250 Sport Premium+ 4Matic Auto | GLA250 4Matic Sport Premium Plus | 2014–2015 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 155KW 211HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA45 AMG 4Matic Auto | GLA45 AMG 4Matic | 2014–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 1991cc 265KW 360HP |
Reviews
There are no reviews yet.