
SKU: BBD6276S
£144.40
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| EAN | 5056223909816 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 77.2 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | slotted/perforated |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 324 mm |
| Brake Disc Type | slotted/perforated |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 20.4 mm |
| Centering Diameter | 75 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Reviews
There are no reviews yet.