SKU: 0986479458
£91.42
In stock
Only 1 left in stock
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 42.4 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 302 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 10 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Drill Diameter, up to | 15.3 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | A6 | A6 Allroad FSI Quattro | FSI Allroad Quattro | 2007–2008 | Petrol | Estate | 4x4 | 3123cc 190KW 256HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad FSI Quattro Auto | FSI Allroad Quattro | 2007–2008 | Petrol | Estate | 4x4 | 3123cc 190KW 256HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad FSI Quattro Auto | Allroad FSI Quattro | 2007–2009 | Petrol | Estate | 4x4 | 4163cc 261KW 350HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad TDI Quattro | Allroad TDI Quattro | 2008–2012 | Diesel | Estate | 4x4 | 2967cc 177KW 237HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad TDI Quattro Auto | Allroad TDI Quattro | 2007–2012 | Diesel | Estate | 4x4 | 2967cc 177KW 237HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad TDI Quattro Auto | Allroad TDI Quattro | 2008–2012 | Diesel | Estate | 4x4 | 2698cc 140KW 187HP |
| Audi | A6 | A6 Allroad TFSI Quattro Auto | Allroad TFSI Quattro | 2008–2012 | Petrol | Estate | 4x4 | 2995cc 213KW 286HP |
| Audi | A6 | A6 Avant S TDI A | TDI Avant TDV S Line | 2008–2019 | Diesel | Estate | 4x2 | 2698cc 134KW 180HP |
| Audi | A6 | A6 Le Mans FSI CVT | Avant FSI Le Mans | 2009–0000 | Petrol | Estate | 4x2 | 2773cc 162KW 217HP |
| Audi | A6 | A6 Le Mans TDI Quattro Auto | Avant TDI Quattro Le Mans | 2009–2011 | Diesel | Estate | 4x4 | 2967cc 177KW 237HP |
| Audi | A6 | A6 S Line FSI Quattro | FSI Quattro S Line | 2005–2008 | Petrol | Estate | 4x4 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | A6 S LINE FSI Quattro A | FSI Quattro S Line | 2004–2008 | Petrol | Saloon | 4x4 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | A6 S Line TDI | TDI DPF S Line | 2005–0000 | Diesel | Estate | 4x2 | 1968cc 104KW 140HP |
| Audi | A6 | A6 S Line TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro S Line | 2011–2013 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2995cc 220KW 300HP |
| Audi | A6 | A6 SE FSI | FSI SE | 2004–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | A6 SE FSI CVT | FSI SE | 2005–2008 | Petrol | Saloon | 4x2 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | A6 SE FSI CVT | FSI SE | 2005–2008 | Petrol | Estate | 4x2 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | A6 SE FSI Quattro Auto | FSI Quattro SE | 2005–2008 | Petrol | Estate | 4x4 | 3123cc 188KW 252HP |
| Audi | A6 | A6 SE Quattro Auto | Quattro SE | 2005–2006 | Petrol | Estate | 4x4 | 4163cc 246KW 329HP |
| Audi | A6 | A6 SE TDI | TDI DPF SE | 2005–0000 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1968cc 104KW 140HP |
| Audi | A6 | A6 SE TDI | TDI DPF SE | 2007–2007 | Diesel | Estate | 4x2 | 1968cc 104KW 140HP |
| Audi | A6 | A6 SE V8 FSI Quattro Auto | FSI V8 Quattro SE | 2006–2008 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4163cc 261KW 350HP |
| Audi | A6 | A6 SE V8 Quattro Auto | V8 Quattro SE | 2006–2009 | Petrol | Estate | 4x4 | 4163cc 261KW 350HP |
| Audi | A6 | A6 TDI 187 | Avant TDI | 2008–0000 | Diesel | Estate | 4x2 | 2698cc 140KW 187HP |
| Audi | A6 | A6 TDI Quattro Auto | TDI Quattro | 2008–0000 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2698cc 140KW 187HP |
| Audi | A6 | A6 TDI S Line | TDI S Line | 2005–0000 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2698cc 132KW 177HP |
| Audi | A6 | A6 TDI S Line | TDI S Line | 2005–0000 | Diesel | Estate | 4x2 | 2698cc 132KW 177HP |
| Audi | A6 | A6 TDI S Line CVT | TDI S Line | 2005–0000 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Audi | A6 | A6 TDI SE | TDI SE | 2005–0000 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2698cc 132KW 177HP |
| Audi | A6 | A6 TDI SE CVT | TDI SE | 2005–0000 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Audi | A6 | Allroad TDI Quattro Auto | TDI Allroad TDV Quattro | 2002–2009 | Diesel | Estate | 4x4 | 2698cc 132KW 177HP |
| Audi | A6 | Allroad TDI Quattro TDV | TDI Allroad Quattro TDV | 2006–2009 | Diesel | Estate | 4x4 | 2967cc 171KW 229HP |
| Audi | A6 | Allroad TDI Quattro TDV A | Allroad Quattro DPF | 2008–2008 | Diesel | Estate | 4x4 | 2698cc 132KW 177HP |
| Audi | A6 | Allroad TDI Quattro TDV Auto | TDI Allroad TDV Quattro | 2002–2009 | Diesel | Estate | 4x4 | 2967cc 173KW 233HP |
Reviews
There are no reviews yet.