SKU: 0986479428
£76.16
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047024393455 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 46.4 mm |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 275 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 22 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Drill Diameter, up to | 14.5 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Prius | Prius 10th Anniversary VVT-i CVT | VVT-I 10th Anniversary | 2011–2012 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius | Prius Hybrid | Hybrid | 2000–2004 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 1497cc 52KW 69HP |
| Toyota | Prius | Prius Plug-In Hybrid CVT | Plug-in Hybrid | 2015–2019 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Prius Hybrid | Prius Hybrid | 2024–2024 | Petrol/Electric | Hatchback | 1797cc 73KW 100HP | ||
| Toyota | Prius+ | Prius+ Excel CVT | Excel | 2013–2015 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ Excel CVT | Excel | 2015–2018 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ Excel TSS HEV CVT | Excel TSS | 2018–2021 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ Excel+ CVT | Excel Plus | 2015–2018 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ Icon CVT | Icon | 2013–2015 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ Icon CVT | Icon | 2014–2018 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ Icon TSS HEV CVT | Icon TSS | 2018–2021 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ T Spirit CVT | T Spirit | 2012–2014 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ T Spirit CVT | T Spirit Plus | 2012–… | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ T4 CVT | T4 | 2012–2014 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius+ | Prius+ T4 CVT | T4 Plus | 2012–… | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Limited Edition D-4D | D-4D Limited Edition | 2009–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 100KW 134HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Limited Edition VVT-i | VVT-I Limited Edition | 2009–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 1998cc 112KW 150HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 SR 180 D-Cat | D-CAT SR 180 | 2009–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 130KW 174HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 T180 D-4D | D-4D T180 | 2005–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 130KW 174HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R D-4D | D-4D XT-R | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 110KW 148HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R D-4D | D-4D XT-R AWD | 2010–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 110KW 150HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R D-4D 4x2 | D-4D XT-R | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x2 | 2231cc 110KW 150HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R Valvematic 4x2 | Valvematic XT-R | 2009–2010 | Petrol | SUV | 4x2 | 1986cc 116KW 156HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R Valvematic CVT | Valvematic XT-R | 2009–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 1986cc 116KW 156HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R Valvematic CVT | Valvematic XT-R AWD | 2010–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 1986cc 116KW 158HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R Valvematic CVT | Valvematic XT-R AWD | 2010–2013 | Petrol | SUV | 4x4 | 1986cc 116KW 158HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R VVT-i | VVTI XTR | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 1998cc 112KW 150HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R VVT-i A | VVTI XTR | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 1998cc 112KW 150HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT5 | VVTI XT5 | 2005–2008 | Petrol | SUV | 4x4 | 1998cc 112KW 150HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT5 Auto | VVTI XT5 | 1952–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 1998cc 112KW 150HP |
Reviews
There are no reviews yet.