SKU: 0986479722
£100.82
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047024887176 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49.3 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 319 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Drill Diameter, up to | 14.6 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Lexus |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lexus | RX | RX 300 Le Auto | 300 LE | 2005–2007 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 152KW 204HP |
| Lexus | RX | RX 350 Auto | 350 | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350 Limited Edition Auto | 350 Ltd Edition | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350 SE Auto | 350 SE | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350 SE-L Auto | 350 SE-L | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 400 H CVT | 400H | 2005–2008 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 400 H SE CVT | 400H SE | 1953–2010 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 400 H SE-L CVT | 400H SE-L | 2000–2009 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 400h Limited Edition CVT | 400H Limited Edition | 2009–2009 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 400h Limited Edition Executive CVT | 400H Limited Edition Executive | 2009–2010 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 400h SR Auto | 400H SR | 2007–2009 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 450h Se-i CVT | 450H SE-I | 2005–2011 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX300 Auto | 300 | 2001–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 150KW 201HP |
| Lexus | RX | RX300 SE Auto | 300 SE | 2003–2007 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 150KW 201HP |
| Lexus | RX | RX300 SE-L Auto | 300 SE-L | 1999–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 150KW 201HP |
Reviews
There are no reviews yet.