SKU: 0986479A21
£172.71
In stock
In stock (3 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047025194983 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 47.4 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | Alloyed/High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 26.4 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Drill Diameter, up to | 12.5 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kia | Proceed | ProCeed GT ISG Semi-Auto | GT ISG | 2019–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1591cc 150KW 201HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT ISG Semi-Auto | GT ISG | 2021–2023 | Petrol | Estate | 4x2 | 1591cc 150KW 201HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT Line Lunar Edition ISG Semi-Auto | GT-Line Lunar Edition ISG | 2019–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1353cc 103KW 138HP |
| Kia | Proceed | Proceed GT-Line | GT-Line | 2024–… | Petrol | Estate | 4X2 | 1482cc 116KW 158HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line CRDi ISG | CRDI GT-Line ISG | 2018–2020 | Diesel | Estate | 4x2 | 1598cc 99KW 134HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line CRDi ISG | CRDI GT-Line ISG | 2019–2021 | Diesel | Estate | 4x2 | 1598cc 99KW 134HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line CRDi ISG Semi-Auto | CRDI GT-Line ISG | 2019–2021 | Diesel | Estate | 4x2 | 1598cc 100KW 134HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line ISG Semi-Auto | GT-Line ISG | 2019–2019 | Petrol | Estate | 4x2 | 1353cc 103KW 138HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line ISG Semi-Auto | GT-Line ISG | 2019–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1353cc 103KW 138HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line ISG Semi-Auto | GT-Line ISG | 2021–2023 | Petrol | Estate | 4x2 | 1482cc 117KW 157HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line Lunar Edition ISG | GT-Line Lunar Edition ISG | 2019–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1353cc 103KW 138HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line S ISG Semi-Auto | GT-Line S ISG | 2019–2020 | Petrol | Estate | 4x2 | 1353cc 103KW 138HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line S ISG Semi-Auto | GT-Line S ISG | 2019–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1353cc 103KW 138HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line S ISG Semi-Auto | GT-Line S ISG | 2021–2022 | Petrol | Estate | 4x2 | 1482cc 117KW 157HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line S S-A | GT-Line S | 2023–2024 | Petrol | Estate | 4x2 | 1482cc 117KW 157HP |
| Kia | Proceed | ProCeed GT-Line S S-A | GT-Line S | 2024–… | Petrol | Estate | 4X2 | 1482cc 115KW 157HP |
| Kia | Proceed | Proceed GT-Line S-A | GT-Line | 2024–… | Petrol | Estate | 4X2 | 1482cc 115KW 157HP |
| Kia | Proceed | Professional Ceed GT-Line ISG | GT-Line ISG | 2019–2020 | Petrol | Estate | 4x2 | 1353cc 103KW 138HP |
| Kia | Proceed | Professional Ceed GT-Line ISG | GT-Line ISG | 2019–2021 | Petrol | Estate | 4x2 | 1353cc 103KW 138HP |
| Kia | Proceed | Professional Ceed GT-Line ISG | GT-Line ISG | 2021–2023 | Petrol | Estate | 4x2 | 1482cc 117KW 157HP |
| Kia | Proceed | Professional Ceed GT-Line ISG | GT-Line ISG | 2023–2024 | Petrol | Estate | 4x2 | 1482cc 117KW 157HP |
| Kia | Proceed | Professional Ceed SE Semi-Auto | Pro Ceed SE | 2013–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 1396cc 99KW 133HP |
Reviews
There are no reviews yet.