SKU: 0986479F32
£98.16
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 44.2 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 256 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 19 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Drill Diameter, up to | 15.7 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Skoda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Skoda | Kamiq | Kamiq Monte Carlo TSI | Monte Carlo TSI | 2020–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq Monte Carlo TSI | Monte Carlo TSI | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq Monte Carlo TSI | Monte Carlo TSI | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq Monte Carlo TSi Semi-Auto | Monte Carlo TSI DSG | 2020–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq Monte Carlo TSi Semi-Auto | Monte Carlo TSI DSG | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE Drive TSI | SE Drive TSI | 2021–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE Drive TSi Semi-Auto | SE Drive TSI DSG | 2021–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE L TSi Semi-Auto | SE L TSI DSG | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE L TSi Semi-Auto | SE L TSI DSG | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE L TSi Semi-Auto | SE L TSI DSG | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE TSI | SE TSI | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE TSI | SE TSI | 2020–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE TSi Semi-Auto | SE TSI DSG | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE TSi Semi-Auto | SE TSI DSG | 2020–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Skoda | Kamiq | Kamiq SE TSi Semi-Auto | SE TSI DSG | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.