SKU: 0986479G68
£112.03
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047026576139 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 48.3 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 23 mm |
| Centering Diameter | 63.78 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Drill Diameter, up to | 15.9 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 200 Base | 200 Base | 2018–2022 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 75KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 200 EcoBoost | 200 Panel Van | 2018–2018 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 200 Trend E-Tech | 200 Trend Panel Van | 2013–2018 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 74KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 200 Trend E-Tech | 200 Trend Panel Van | 2015–2016 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 200 Trend EcoBoost | 200 Trend Panel Van | 2016–2019 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 74KW 99HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 210 Base | 210 Base | 2018–2022 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 75KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 210 Trend | 210 Trend | 2018–2022 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 75KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 210 Trend EcoBoost | 210 Trend Panel Van | 2016–2016 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 73KW 99HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 220 Base | 220 Base DCIV | 2017–2018 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 220 Base | 220 Base DCIV | 2018–2022 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 75KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 220 Leader EcoBoost | 220 Leader L2H1 Panel Van EcoBoost | 2022–2023 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 220 Trend | 220 Trend DCIV | 2017–2018 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 230 Active EcoBlue | 230 Active L2H1 Panel Van EcoBlue | 2022–2022 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 230 Leader EcoBoost | 230 Leader L1H1 DCIV EcoBoost | 2021–… | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 230 Trend EcoBoost | 230 Trend L1H1 DCIV EcoBoost | 2022–2024 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
Reviews
There are no reviews yet.