SKU: 0986479H02
£161.24
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 51.5 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Drill Diameter, up to | 13.3 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mazda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | 6 | 6 GT Sport Nav+ D | D GT Sport Nav Plus | 2018–2020 | Diesel | Estate | 4x2 | 2191cc 135KW 181HP |
| Mazda | 6 | 6 GT Sport Nav+ D | D GT Sport Nav Plus | 2018–2020 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2191cc 135KW 181HP |
| Mazda | 6 | 6 SE Nav D | D SE Nav | 2013–2018 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2191cc 110KW 148HP |
| Mazda | 6 | 6 SE-L Nav D | D SE-L Nav | 2013–2018 | Diesel | Estate | 4x2 | 2191cc 110KW 148HP |
| Mazda | 6 | 6 SE-L Nav D Auto | D SE-L Nav | 2012–2018 | Diesel | Estate | 4x2 | 2191cc 110KW 148HP |
| Mazda | 6 | 6 SE-L Nav D Auto | D SE-L Nav | 2013–2018 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2191cc 110KW 148HP |
| Mazda | 6 | 6 SE-L Nav+ D | D SE-L Nav Plus | 2018–2020 | Diesel | Estate | 4x2 | 2191cc 110KW 147HP |
| Mazda | 6 | 6 SE-L Nav+ D Auto | D SE-L Nav Plus | 2018–2020 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2191cc 110KW 147HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport Nav D | D Sport Nav | 2012–2018 | Diesel | Estate | 4x2 | 2191cc 110KW 148HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport Nav D | D Sport Nav | 2012–2018 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2191cc 129KW 173HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport Nav D Auto | D Sport Nav | 2013–2018 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2191cc 129KW 173HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport Nav D AWD Auto | D Sport Nav AWD | 2014–… | Diesel | Estate | 4x4 | 2191cc 129KW 173HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport Nav+ D | D Sport Nav Plus | 2018–2020 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2191cc 110KW 147HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport Nav+ D | D Sport Nav Plus | 2018–2021 | Diesel | Estate | 4x2 | 2191cc 110KW 147HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport Nav+ D Auto | D Sport Nav Plus | 2018–2020 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2191cc 135KW 181HP |
Reviews
There are no reviews yet.