SKU: 0986477287
£204.26
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
| Replaces | 0986477331 |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 4 |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Total Br. Drum Height | 89 mm |
| Br. Drum outer diameter | 272 mm |
| Inner Brake Drum Height | 52 mm |
| Additional Information 2 | with ABS sensor ring, with wheel bearing |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 228.6 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Dacia |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dacia | Sandero | Sandero Ambiance dCi | Ambiance DCI | 2014–2015 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Ambiance dCi | Ambiance DCI | 2015–2018 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Ambiance dCi | Ambiance DCI | 2016–2019 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Ambiance Prime dCi | Ambiance Prime DCI | 2016–2017 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Comfort Blue dCi | Comfort DCI | 2019–2020 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 70KW 95HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Laureate dCi | Laureate DCI | 2014–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Laureate dCi | Laureate DCI | 2015–2018 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Laureate dCi | Laureate DCI | 2016–2019 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Laureate Prime dCi | Laureate Prime DCI | 2015–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Laureate Prime dCi | Laureate Prime DCI | 2015–2017 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Midnight dCi | Midnight DCI | 2014–2015 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Stepway Ambiance dCi | Stepway Ambiance DCI | 2014–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Stepway Ambiance dCi | Stepway Ambiance DCI | 2015–2018 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Stepway Essential Blue dCi | Stepway Essential DCI | 2019–2021 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 70KW 95HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Stepway Laureate dCi | Stepway Laureate DCI | 2014–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Stepway Laureate dCi | Stepway Laureate DCI | 2015–2018 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Stepway Laureate dCi | Stepway Laureate DCI | 2016–2019 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Stepway SE Summit dCi | Stepway SE Summit DCI | 2017–2019 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Dacia | Sandero | Sandero Stepway TechRoad B-DCi | Stepway Techroad DCI | 2019–0000 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1461cc 70KW 95HP |
Reviews
There are no reviews yet.