SKU: 0986477297
£172.84
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 6 |
| Centering Diameter | 108 mm |
| Total Br. Drum Height | 76.1 mm |
| Br. Drum outer diameter | 344.5 mm |
| Inner Brake Drum Height | 67 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 139.7 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 295 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Active D-4D 4WD Double Cab | Active 4WD D-4D DCB | 2016–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Active D-4D 4WD ECB | Active 4WD D-4D ECB | 2016–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Active D-4D 4x4 Double Cab | Active 4x4 D-4D DCB | 2013–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Active D-4D 4x4 Double Cab | Active 4x4 D-4D DCB | 2014–2017 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Active D-4D 4x4 Single Cab | Active 4x4 D-4D S/C | 2014–2017 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL2 D-4D 4x4 DCB | HL2 4x4 D-4D DCB | 2009–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL2 D-4D 4x4 S/C | HL2 4x4 D-4D S/C | 2009–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL3 D-4D 4x4 DCB | HL3 4x4 D-4D DCB | 2009–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Icon D-4D 4WD Double Cab | Icon 4WD D-4D DCB | 2016–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Icon D-4D 4WD Double Cab Auto | Icon 4WD D-4D DCB | 2016–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Icon D-4D 4WD Double Cab TSS | Icon 4WD D-4D DCB TSS | 2016–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Icon D-4D 4x4 Double Cab | Icon 4x4 D-4D DCB | 2014–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible 4WD D-4D DCB | 2016–2018 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible X D-4D 4WD Double Cab | Invincible X 4WD D-4D DCB | 2016–2018 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible X D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible X 4WD D-4D DCB | 2016–2018 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.