SKU: 0986494685
£45.77
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047025439886 |
| Product type | Brake Pad Set, disc brake |
| Width | 154.9 mm |
| Height | 58.7 mm |
| Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Material | Low-Metallic |
| Thickness | 18.5 mm |
| WVA Number | 24342 |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE-R90 |
| Wear Warning Contact | with acoustic wear warning |
| Additional Information 2 | with anti-squeak plate |
| Part number of recommended accessories | 1987474311, 1987474722 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Honda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Honda | CR-V | CR-V EX i-DTec | I-DTec EX | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 118KW 158HP |
| Honda | CR-V | CR-V S i-DTec 4x2 | I-DTec S | 2013–2015 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | CR-V | CR-V S i-DTec 4x2 | I-DTec S | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | CR-V | CR-V S Navi i-DTec 4x2 | I-DTec S NavI | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE i-DTec | I-DTec SE | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 118KW 158HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE i-DTec 4x2 | I-DTec SE | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE Navi i-DTec | I-DTec SE NavI | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 118KW 158HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE Navi i-DTec 4x2 | I-DTec SE NavI | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE Navi i-DTec Auto | I-DTec SE NavI | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 118KW 158HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE+ i-DTec | I-DTec SE Plus | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 118KW 158HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE+ i-DTec Auto | I-DTec SE Plus | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 118KW 158HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE+ Navi i-DTec | I-DTec SE Plus NavI | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 118KW 158HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE+ Navi i-DTec 4x2 | I-DTec SE Plus NavI | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | CR-V | CR-V SR i-DTec Auto | I-DTec SR | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1597cc 118KW 158HP |
| Honda | CR-V | CR-V SR Navi i-DTec | I-DTec SR NavI | 2015–2015 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
Reviews
There are no reviews yet.