SKU: 0204114047
£80.90
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047024894341 |
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 30 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Replaces | 0204113561 |
| Brake Pad | with lining |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 17.46 mm |
| Extra Description | KIT SUPERPRO |
| Additional Information | with accessories, with wheel brake cylinder |
| Inner Brake Drum Diameter | 180 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Ford |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Fiesta | Escort 1100 Base | Finesse | 1972–1973 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1299cc 44KW 60HP |
| Ford | Fiesta | Escort 1100 Base | Finesse | 1995–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1299cc 44KW 60HP |
| Ford | Fiesta | Escort 1100 Base | Finesse | 1995–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1299cc 44KW 60HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta 1.3 P | 16V EU4 | 2006–2008 | Petrol | Car Derived Van | 4x2 | 1299cc 50KW 67HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta 1100 E | E | 1993–1993 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1119cc 37KW 50HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta 1100 E | E | 1993–1993 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1119cc 37KW 50HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta Active 1 T | Active 1 | 2018–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 92KW 123HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta Active 1 T | Active 1 | 2018–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta Active 1 T | Active 1 | 2018–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 62KW 83HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta Active 1 T | Active 1 | 2018–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 92KW 123HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta Active 1 T Auto | Active 1 | 2018–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta Active 1 T Auto | Active 1 | 2018–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 73KW 98HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta Active 1 TDCi | Active 1 TDCI | 2018–2020 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1498cc 63KW 84HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta Ghia 16v | Ghia 16V | 1996–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 55KW 74HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta RS 1800 | RS 130 | 1992–1992 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1796cc 96KW 130HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta RS 1800 | RS | 1993–1993 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1796cc 32KW 44HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta RS1800 | 1994–1997 | Petrol | Hatchback | 4X2 | 1796cc 96KW 130HP | |
| Ford | Fiesta | Fiesta RS1800 | RS 1800 | 1994–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1796cc 96KW 130HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta S1600 | S1600 | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1596cc 88KW 118HP |
| Ford | Fiesta | Fiesta Titanium 120 | Titanium | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1596cc 88KW 118HP |
Reviews
There are no reviews yet.