SKU: 0204114500
£84.70
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047024894181 |
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 30 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Brake Pad | with lining |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 19 mm |
| Extra Description | KIT SUPERPRO |
| Additional Information | with accessories, with wheel brake cylinder |
| Inner Brake Drum Diameter | 180 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Peugeot |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Peugeot | 205 | 205 | Base | 1995–1995 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 32KW 44HP |
| Peugeot | 205 | 205 | Base | 1995–1996 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 32KW 44HP |
| Peugeot | 205 | 205 | Base | 1995–1996 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 32KW 44HP |
| Peugeot | 205 | 205 CJ Junior | 1988–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1360cc 44KW 60HP | |
| Peugeot | 205 | 205 GL | 1935–1997 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 36KW 49HP | |
| Peugeot | 205 | 205 GL | GL | 1990–1993 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 41KW 55HP |
| Peugeot | 205 | 205 GL | 1992–1993 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 29KW 40HP | |
| Peugeot | 205 | 205 GR | GR | 1991–1992 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 41KW 55HP |
| Peugeot | 205 | 205 Junior | Junior | 1988–1988 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 37KW 50HP |
| Peugeot | 205 | 205 Junior | Junior | 1988–1988 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 37KW 50HP |
| Peugeot | 205 | 205 Junior | 1992–1993 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 29KW 40HP | |
| Peugeot | 205 | 205 Junior | Junior | 1993–1993 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 44KW 59HP |
| Peugeot | 205 | 205 Junior | Junior | 1993–1994 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 44KW 59HP |
| Peugeot | 205 | 205 Look | 1989–1992 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 41KW 55HP | |
| Peugeot | 205 | 205 Mardi Gras | Mardi Gras | 1994–1995 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 32KW 44HP |
| Peugeot | 205 | 205 Mardi Gras | Mardi Gras | 1995–1995 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 32KW 44HP |
| Peugeot | 205 | 205 Mardi Gras | Mardi Gras | 1996–1996 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 32KW 44HP |
| Peugeot | 205 | 205 Style | Style | 1990–1992 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 41KW 55HP |
| Peugeot | 205 | 205 Style | Style | 1991–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 29KW 40HP |
| Peugeot | 205 | 205 Style | Style | 1993–1993 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 40KW 54HP |
| Peugeot | 205 | 205 Trio S | 1991–1991 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 41KW 55HP | |
| Peugeot | 205 | 205 XA GL | XA GL | 1987–1993 | Petrol | Car Derived Van | 1124cc | |
| Peugeot | 205 | 205 XA STD | XA STD | 1985–1992 | Petrol | Car Derived Van | 1124cc | |
| Peugeot | 205 | 205 XL | XL | 1985–1990 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 36KW 49HP |
| Peugeot | 205 | 205 XL | XL | 1990–1998 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 41KW 55HP |
| Peugeot | 205 | 205 XR | XR | 1986–1991 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 36KW 49HP |
| Peugeot | 205 | 205 XR | XR | 1990–0000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 41KW 55HP |
| Peugeot | 205 | 205 Zest | Zest | 1992–0000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 29KW 40HP |
Reviews
There are no reviews yet.