SKU: 0204114648
£109.69
In stock
Only 1 left in stock
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 26 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Brake Pad | with lining |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 15.87 mm |
| Extra Description | KIT SUPERPRO |
| Additional Information | with accessories, with wheel brake cylinder |
| Inner Brake Drum Diameter | 180 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Agila | Agila | 12V | 2000–2003 | Petrol | MPV | 4x2 | 973cc 43KW 57HP |
| Vauxhall | Agila | Agila Club 12V | 12V Club | 2002–2003 | Petrol | MPV | 4x2 | 973cc 43KW 57HP |
| Vauxhall | Agila | Agila Club 16v | 16V Club | 2002–2004 | Petrol | MPV | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
| Vauxhall | Agila | Agila Club AC | Club AC | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 48KW 64HP |
| Vauxhall | Agila | Agila Design 16v | 16V Design | 2002–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
| Vauxhall | Agila | Agila Enjoy 16v | 16V Enjoy | 2003–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
| Vauxhall | Agila | Agila Expression | Expression | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 48KW 65HP |
| Vauxhall | Agila | Agila Expression 12V | 12V Expression | 2003–2004 | Petrol | MPV | 4x2 | 973cc 43KW 57HP |
| Vauxhall | Agila | Agila Expression ecoFLEX | Expression EcoFlex | 2013–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 50KW 67HP |
| Vauxhall | Agila | Agila Expression Twinport | 12V Expression Twinport | 2003–2007 | Petrol | MPV | 4x2 | 998cc 44KW 60HP |
| Vauxhall | Agila | Agila S AC ecoFLEX | S AC EcoFlex | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 48KW 64HP |
| Vauxhall | Agila | Agila S AC ecoFLEX | S AC EcoFlex | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 50KW 67HP |
| Vauxhall | Agila | Agila S AC ecoFLEX | S AC EcoFlex | 2011–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 50KW 67HP |
| Vauxhall | Agila | Agila S ecoFLEX | S EcoFlex | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 50KW 67HP |
| Vauxhall | Agila | Agila S ecoFLEX | S EcoFlex | 2011–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 50KW 67HP |
Reviews
There are no reviews yet.