SKU: 0204114695
£123.45
In stock
Only 2 left in stock
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 42.5 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Brake Pad | with lining |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 20.64 mm |
| Extra Description | KIT SUPERPRO |
| Additional Information | with accessories, with wheel brake cylinder |
| Manufacturer Restriction | Lockheed System |
| Inner Brake Drum Diameter | 228.6 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fiat | 500L | 500L Cross MultiJet | Multijet Cross | 2019–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 70KW 95HP |
| Fiat | 500L | 500L Cross MultiJet Semi-Auto | Multijet Cross Dualogic | 2017–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 70KW 95HP |
| Fiat | 500L | 500L Easy MultiJet Semi-Auto | Multijet Easy Dualogic | 2013–2014 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 62KW 85HP |
| Fiat | 500L | 500L Lounge MultiJet | Multijet Lounge | 2013–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 62KW 85HP |
| Fiat | 500L | 500L Lounge MultiJet | Multijet Lounge | 2015–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 62KW 85HP |
| Fiat | 500L | 500L Lounge MultiJet | Multijet Lounge | 2017–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 70KW 95HP |
| Fiat | 500L | 500L Lounge MultiJet Semi-Auto | Multijet Lounge Dualogic | 2013–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 62KW 85HP |
| Fiat | 500L | 500L Lounge MultiJet Semi-Auto | Multijet Lounge Dualogic | 2015–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 62KW 85HP |
| Fiat | 500L | 500L Lounge MultiJet Semi-Auto | Multijet Lounge Dualogic | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 70KW 93HP |
| Fiat | 500L | 500L Lounge MultiJet Semi-Auto | Multijet Lounge Dualogic | 2017–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 70KW 95HP |
| Fiat | 500L | 500L Popular Star MultiJet | Multijet Pop Star | 2013–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 62KW 85HP |
| Fiat | 500L | 500L Popular Star MultiJet | Multijet Pop Star | 2015–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 62KW 85HP |
| Fiat | 500L | 500L Popular Star MultiJet | Multijet Pop Star | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 70KW 93HP |
| Fiat | 500L | 500L Popular Star MultiJet Semi-Auto | Multijet Pop Star Dualogic | 2017–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 70KW 95HP |
| Fiat | 500L | 500L Trekking MultiJet | Multijet Trekking | 2015–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 70KW 93HP |
| Fiat | 500L | 500L Trekking MultiJet Semi-Auto | Multijet Trekking Dualogic | 2013–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1248cc 62KW 85HP |
Reviews
There are no reviews yet.