SKU: 0986479233
£71.91
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 40.8 mm |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 302 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 9 mm |
| Centering Diameter | 72.02 mm |
| Brake Disc Thickness | 11 mm |
| Drill Diameter, up to | 13.8 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mazda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | MPV | MPV | I | 1999–2002 | Petrol | MPV | 4x2 | 1991cc 90KW 121HP |
| Mazda | MPV | MPV | 16V | 2002–2004 | Petrol | MPV | 4x2 | 2261cc 104KW 139HP |
| Mazda | MPV | MPV Diesel | TD | 2002–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1998cc 100KW 134HP |
Reviews
There are no reviews yet.