SKU: 0986479290
£216.45
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 39.7 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 26.4 mm |
| Centering Diameter | 70 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Drill Diameter, up to | 15.7 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Bolt Hole Circle Diameter | 110 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jeep | Cherokee | Cherokee 75 Anniversary MultiJet II 4x4 Auto | M-Jet II 75th Anniversary ADII | 2016–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2184cc 147KW 197HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Limited Edition MultiJet | M-Jet Limited | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Limited Edition MultiJet 4x4 | M-Jet Limited | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Limited Edition MultiJet 4x4 | M-Jet Limited | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Limited Edition MultiJet 4x4 Auto | M-Jet Limited | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 125KW 168HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Limited Edition MultiJet 4x4 Auto | M-Jet Limited | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 125KW 168HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Limited Edition MultiJet II 4x4 Auto | M-Jet II Limited ADII | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2184cc 147KW 197HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Limited Edition MultiJet II 4x4 Auto | Multijet II Limited | 2016–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2184cc 147KW 197HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude MultiJet | M-Jet Longitude | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude MultiJet | M-Jet Longitude | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude MultiJet 4x4 | M-Jet Longitude | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude MultiJet 4x4 | M-Jet Longitude | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude MultiJet 4x4 Auto | M-Jet Longitude | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 125KW 168HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude MultiJet II 4x4 Auto | M-Jet II Longitude | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2184cc 136KW 182HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude+ MultiJet | M-Jet Longitude Plus | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude+ MultiJet | M-Jet Longitude Plus | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude+ MultiJet 4x4 | M-Jet Longitude Plus | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude+ MultiJet 4x4 | M-Jet Longitude Plus | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 103KW 138HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude+ MultiJet 4x4 Auto | M-Jet Longitude Plus | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 125KW 168HP |
| Jeep | Cherokee | Cherokee Longitude+ MultiJet II 4x4 Auto | M-Jet II Longitude Plus | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2184cc 136KW 182HP |
Reviews
There are no reviews yet.