SKU: 0986479634
£56.99
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 63.5 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 273.8 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 8.5 mm |
| Centering Diameter | 58 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Drill Diameter, up to | 13 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Subaru |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Subaru | XV | XV D S Nav Symmetrical AWD | D S Nav | 2013–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 108KW 145HP |
| Subaru | XV | XV D S Symmetrical D AWD | D S | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 108KW 145HP |
| Subaru | XV | XV D SE Premium Symmetrical AWD | D SE Premium | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 108KW 147HP |
| Subaru | XV | XV D SE Premium Symmetrical AWD Boxer D | D SE Premium | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 108KW 145HP |
| Subaru | XV | XV D SE Symmetrical AWD | D SE | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1998cc 108KW 147HP |
| Subaru | XV | XV i Black Premium Symmetrical AWD CVT | I Black Premium | 2013–… | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 148HP |
| Subaru | XV | XV i SE Luxury Premium Symmetrical AWD | I SE Lux Premium | 2012–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 148HP |
| Subaru | XV | XV i SE Luxury Premium Symmetrical AWD CVT | I SE Lux Premium | 2012–2013 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 148HP |
| Subaru | XV | XV i SE Luxury Symmetrical AWD CVT | I SE Lux | 2012–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 148HP |
| Subaru | XV | XV i SE Premium Symmetrical AWD | I SE Premium | 2014–2015 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 148HP |
| Subaru | XV | XV i SE Premium Symmetrical AWD | I SE Premium | 2015–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 150HP |
| Subaru | XV | XV i SE Premium Symmetrical AWD | I SE Premium | 2016–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 150HP |
| Subaru | XV | XV i SE Premium Symmetrical AWD CVT | I SE Premium | 2014–2015 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 148HP |
| Subaru | XV | XV i SE Premium Symmetrical AWD CVT | I SE Premium | 2015–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 150HP |
| Subaru | XV | XV i SE Symmetrical AWD | I SE | 2016–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 150HP |
Reviews
There are no reviews yet.