SKU: 0204114635
£87.36
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 32 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Replaces | 0204113740 |
| Brake Pad | with lining |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 20.64 mm |
| Extra Description | KIT SUPERPRO |
| Additional Information | with accessories, with wheel brake cylinder |
| Inner Brake Drum Diameter | 230 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Volkswagen |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | Caddy | Caddy 69PS SDI | C20 69bhp SDI Van | 2003–2010 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1968cc 51KW 69HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 Black Edition TDI | C20 TDI Black Edition | 2016–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1968cc 75KW 101HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 BlueMotion TDI 102 | C20 TDI Bluemotion | 2010–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1598cc 75KW 101HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 Commerce + TDI | C20 TDI Commerce Plus | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1968cc 75KW 100HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 Commerce TDI | C20 TDI Commerce | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1968cc 75KW 100HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 Life TDI | C20 Life TDI | 2021–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1968cc 75KW 100HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 Life TDI Semi-Auto | C20 Life TDI | 2024–… | Diesel | MPV | 4X2 | 1968cc 90KW 120HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 Match TDI | C20 Match TDI | 2012–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 TDI | C20 TDI | 2024–… | Diesel | MPV | 4X2 | 1968cc 75KW 100HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 TDI 102 | C20 TDI | 2010–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1598cc 75KW 101HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 TDI 104 | 2004–2011 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1896cc 77KW 104HP | |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20 TDI 140 | C20 SWB CDV 140TDI PD | 2007–2011 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1968cc 104KW 140HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20+ SDI | C20 Plus SDI | 2008–2010 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1968cc 51KW 69HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy C20+ TDI 102 | C20 Plus TDI | 2010–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1598cc 75KW 101HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Diesel | 1.9SD Van | 1996–2001 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1896cc |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Diesel | Pick-Up 1.9 SD | 1997–2001 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 1896cc |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Diesel | 1.9SDI Van | 1997–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1896cc 47KW 63HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi C20 Camper TDI BlueMotion Technology | C20 Camper TDI Bluemotion Technology | 2013–2014 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi C20 Commerce + TDI | Maxi C20 TDI Commerce Plus | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1968cc 75KW 100HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi C20 Commerce + TDI Semi-Auto | Maxi C20 TDI Commerce Plus | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1968cc 90KW 120HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi C20 Commerce Pro TDI | Maxi C20 TDI Commerce Pro | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1968cc 75KW 100HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi C20 Commerce Pro TDI Semi-Auto | Maxi C20 TDI Commerce Pro | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 1968cc 90KW 120HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi C20 Life TDI | C20 Life TDI | 2015–2019 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1968cc 75KW 101HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi C20 Life TDI | Maxi C20 Life TDI | 2025–… | Diesel | MPV | 4X2 | 1968cc 75KW 100HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi C20 Life TDI Semi-Auto | Maxi C20 Life TDI | 2024–… | Diesel | MPV | 4X2 | 1968cc 90KW 120HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi C20 TDI Semi-Auto | Maxi C20 TDI | 2024–… | Diesel | MPV | 4X2 | 1968cc 90KW 120HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi Life TDI 104 | Life TDI PD | 2008–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1896cc 77KW 104HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi Life TDI 140 | Life TDI PD | 2008–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1968cc 104KW 140HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi TDI 104 | Window Van TDI PD | 2008–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1896cc 77KW 104HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy Maxi TDI 140 | Window Van TDI PD | 2008–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1968cc 104KW 140HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy SD | 1.9SD H/C Window Van | 1998–1999 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1896cc |
| Volkswagen | Caddy | Caddy SDI | 1.9SDI H/C Window Van | 1999–2003 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1896cc |
| Volkswagen | Caddy | Caddy TDI | 625kg Van 1.9TDI | 1997–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1896cc 66KW 90HP |
| Volkswagen | Caddy | Caddy TDI | 1.9 TDI Kombi | 2001–2003 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1896cc |
Reviews
There are no reviews yet.