SKU: FBR065
£177.14
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake System | BREMBO |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 52 mm |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Front Axle, Right |
| Paired article numbers | F BR 064 |
| for brake disc diameter | 300 mm |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 218 CDI MWB | 218 CDI MWB Chassis Cab | 2006–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2987cc 137KW 184HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 CDI | 319 CDI | 2012–0000 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 CDI | 319CDI | 2016–0000 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 CDI | 319CDI | 2016–0000 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 CDI | 319CDI | 2016–0000 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 CDI 4x4 | 319CDI | 2016–0000 | Diesel | Panel Van | 4x4 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 CDI Auto | 319 CDI | 2018–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 CDI Auto | 319 CDI | 2018–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 CDI BlueEfficiency | 319 CDI BlueEfficiency | 2012–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 CDI BlueEfficiency | 319CDI BlueEfficiency | 2016–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 Premium CDI | 319 CDI Premium | 2020–0000 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 319 Premium CDI Auto | 319 CDI Premium | 2020–0000 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 419 CDI | 419CDI | 2009–0000 | Diesel | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP | |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 419 CDI Auto | 419 CDI | 2018–0000 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | Sprinter 519 Progressive CDI 4x4 | 519 CDI Progressive | 2021–0000 | Diesel | Panel Van | 4x4 | 2987cc 140KW 190HP |
Reviews
There are no reviews yet.