SKU: FBR082
£222.86
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake System | BREMBO |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 48 mm |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Rear Axle Left |
| Paired article numbers | F BR 083 |
| for brake disc diameter | 305 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Opel | Movano | Movano Dti 2800 SWB | 2800 SWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3300 MWB | 3300 MWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3300 MWB | 3300 MWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3300 SWB | 3300 MWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3300 SWB | 3300 MWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3500 LWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3500 LWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3500 LWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2799cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3500 LWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3500 LWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3500 LWB DTI | 2010–2010 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 MWB | 3500 MWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 MWB | 3500 MWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 MWB | 3500 MWB DTI | 2001–0000 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Opel | Movano | Movano Dti 3500 SWB | 3500 SWB DTI | 2003–2004 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Renault | Master | Master LH35 dCi Semi-Auto | LH35 DCI H/R Panel Van Quickshift | 2013–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 92KW 125HP |
| Renault | Master | Master LHL35 TW Business Energy dCi | LHL35 TW Business Energy DCI | 2020–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 107KW 145HP |
| Renault | Master | Master LL35 Business dCi | LL35 Business DCI Dropside T/L | 2020–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 100KW 135HP |
| Renault | Master | Master LM35 Formula Edition Energy dCi | LM35 Formula Edition Energy DCI | 2018–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 125KW 170HP |
| Renault | Master | Master ML35 dCi DRW 125 | ML35 DCI L/R Chassis Cab DRW | 2011–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 92KW 125HP |
| Renault | Master | Master ML35 TW Business dCi | ML35TW Business DCI Chassis Cab | 2017–2018 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 96KW 130HP |
| Renault Trucks | Master | Master 33 MWB | 33 L2H3 Panel Van | 2024–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 111KW 150HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 LWB | 35 L3H1 Chassis Cab | 2017–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2299cc 81KW 108HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 LWB | 35 L3H1 Chassis Cab | 2022–0000 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2299cc 120KW 160HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 LWB | 35 L3H2 Panel Van | 2024–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 111KW 150HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 MWB | 35 L2H1 | 2019–0000 | Diesel | Platform Cab | 4x2 | 2299cc 132KW 177HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB | 35 L1H2 CRC | 2024–0000 | Diesel | Window Van | 4X2 | 2299cc 100KW 135HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB | 35 L1H1 Panel Van | 2024–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 111KW 150HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB | 35 L1H2 Panel Van | 2024–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 134KW 180HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB Auto | 35 L1H2 Panel Van | 2024–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 134KW 180HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB Auto | 35 L1H2 Panel Van | 2024–0000 | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 134KW 180HP |
Reviews
There are no reviews yet.