SKU: 09.B040.1X
£194.38
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 36 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | perforated/vented |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | perforated/vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | XTRA LINE - Xtra |
| Minimum thickness | 20.5 mm |
| Tightening torque | 120 Nm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | Q5 | Q5 S Line FSI Quattro Semi-Auto | FSI Quattro S Line | 2009–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 3197cc 199KW 266HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line Special Edition FSI Quattro Semi-Auto | FSI Quattro S Line Special Edition | 2010–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 3197cc 199KW 270HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line Special Edition TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro S Line Special Edition | 2010–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 1984cc 155KW 211HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 1940–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1968cc 125KW 170HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2008–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line TDI Quattro Semi-Auto | TDI Quattro S Line | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 1968cc 125KW 168HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro S Line | 2009–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 1984cc 155KW 211HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line+ FSI Quattro Auto | FSI Quattro S Line Plus | 2012–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 3197cc 199KW 266HP |
| Audi | Q5 | Q5 SE FSI Quattro Semi-Auto | FSI Quattro SE | 2009–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 3197cc 199KW 266HP |
| Audi | Q5 | Q5 SE TDI Quattro Auto | TDI Quattro SE | 2010–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1968cc 125KW 170HP |
| Audi | Q5 | Q5 SE TDI Quattro DPF | TDI Quattro DPF SE | 2008–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1968cc 125KW 170HP |
| Audi | Q5 | Q5 SE TFSI Quattro | TFSI Quattro SE | 2009–2013 | Petrol | SUV | 4x4 | 1984cc 155KW 208HP |
| Audi | Q5 | Q5 SE TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro SE | 2008–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 1984cc 155KW 211HP |
| Audi | Q5 | Q5 TFSI Quattro | TFSI Quattro | 2010–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 1984cc 132KW 180HP |
| Audi | Q5 | Q5 TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro | 2009–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 1984cc 155KW 211HP |
Reviews
There are no reviews yet.