SKU: 09.N446.11
£223.00
In stock
In stock (3 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584318911 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 46.8 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 335 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 18 mm |
| Centering Diameter | 70 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Tesla |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tesla | Model Y | Model Y Long Range AWD | All Models | 2022–2022 | Electric | SUV | 4x4 | 378KW 506HP |
| Tesla | Model Y | Model Y Long Range AWD | Long Range AWD | 2022–2023 | Electric | SUV | 4x4 | 378KW 506HP |
| Tesla | Model Y | Model Y Long Range AWD | Long Range AWD | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 378KW 506HP |
| Tesla | Model Y | Model Y Long Range AWD | Long Range AWD | 2025–… | Electric | SUV | 4X4 | 378KW 506HP |
| Tesla | Model Y | ModeL Y Long Range AWD | Long Range AWD | 2024–… | Electric | SUV | 4X4 | 378KW 506HP |
| Tesla | Model Y | ModeL Y Long Range AWD | Long Range AWD | 2024–… | Electric | SUV | 4X4 | 378KW 506HP |
| Tesla | Model Y | Model Y Long Range RWD | Long Range | 2024–… | Electric | SUV | 4X2 | 255KW 342HP |
| Tesla | Model Y | Model Y Long Range RWD | Long Range | 2024–… | Electric | SUV | 4X2 | 255KW 342HP |
| Tesla | Model Y | Model Y Long Range RWD | Long Range | 2025–… | Electric | SUV | 4X2 | 220KW 295HP |
| Tesla | Model Y | Model Y Performance AWD | Performance AWD | 2022–2023 | Electric | SUV | 4x4 | 393KW 527HP |
| Tesla | Model Y | Model Y Performance AWD | Performance AWD | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 393KW 527HP |
| Tesla | Model Y | ModeL Y Performance AWD | All Models | 2022–2024 | Electric | SUV | 4x4 | 393KW 527HP |
| Tesla | Model Y | ModeL Y Performance AWD | Performance AWD | 2024–… | Electric | SUV | 4X4 | 393KW 527HP |
| Tesla | Model Y | Model Y RWD | Base | 2022–… | Electric | SUV | 4x2 | 220KW 295HP |
| Tesla | Model Y | Model Y RWD | Base | 2024–… | Electric | SUV | 4X2 | 220KW 295HP |
| Tesla | Model Y | Model Y RWD | Base | 2025–… | Electric | SUV | 4X2 | 220KW 295HP |
Reviews
There are no reviews yet.