SKU: 08.6785.10
£57.46
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 34 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 239 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Tightening torque | 110 Nm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Seat | Arosa | Arosa | 8V | 1999–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 37KW 50HP |
| Seat | Arosa | Arosa 1.0 MPI | MPI | 1997–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 37KW 50HP |
| Seat | Arosa | Arosa 1.4 MP1 Auto | MPI | 1997–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP |
| Seat | Arosa | Arosa 1.4 MPI | MPI | 1997–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP |
| Seat | Arosa | Arosa 1.7 SDI | SDI | 1998–1999 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1716cc 44KW 59HP |
| Seat | Arosa | Arosa 16v Sport | Sport 16V | 2001–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 74KW 100HP |
| Seat | Arosa | Arosa S | 1999–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP | |
| Seat | Arosa | Arosa S | S | 1999–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 37KW 50HP |
| Seat | Arosa | Arosa S | S | 2000–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 37KW 50HP |
| Seat | Arosa | Arosa S | S 16V | 2003–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP |
| Seat | Arosa | Arosa S Auto | S | 1999–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP |
| Seat | Arosa | Arosa S Auto | S | 2000–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 60HP |
| Seat | Arosa | Arosa S SDI | S SDI | 1999–2001 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1716cc 44KW 59HP |
| Seat | Arosa | Arosa S TDI | S TDI | 2000–2003 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1422cc 55KW 75HP |
| Seat | Arosa | Arosa SE Auto | SE | 1999–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP |
| Seat | Arosa | Arosa Sport 16v | Sport 16V | 2000–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 74KW 100HP |
Reviews
There are no reviews yet.