SKU: 08.8408.11
£63.41
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584025703 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 48 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 245 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Tightening torque | 120 Nm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Audi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | A4 | A4 1.8T Quattro Sport | Avant Quattro T | 1999–2001 | Petrol | Estate | 4x4 | 1781cc 132KW 177HP |
| Audi | A4 | A4 1.8T Quattro Sport | Quattro T | 1999–2002 | Petrol | Saloon | 4x4 | 1781cc 132KW 177HP |
| Audi | A4 | A4 1.9 TDI Quattro | TDI Quattro Avant | 1996–1999 | Diesel | Estate | 4x4 | 1896cc 81KW 109HP |
| Audi | A4 | A4 1.9 TDI Quattro | TDI Quattro | 1997–1999 | Diesel | Saloon | 4x4 | 1896cc 81KW 109HP |
| Audi | A4 | A4 2.5 TDI Quattro | Quattro Avant TDI | 1998–2001 | Diesel | Estate | 4x4 | 2496cc 110KW 148HP |
| Audi | A4 | A4 2.5 TDI Quattro | Quattro TDI | 1998–2001 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2496cc 110KW 148HP |
| Audi | A4 | A4 2.5 TDI Quattro Auto | Quattro Avant TDI | 1998–2001 | Diesel | Estate | 4x4 | 2496cc 110KW 148HP |
| Audi | A4 | A4 2.5 TDI Quattro Auto | Quattro TDI | 1999–2001 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2496cc 110KW 148HP |
| Audi | A4 | A4 2.6 Auto | Avant | 1996–1998 | Petrol | Estate | 4x2 | 2598cc 110KW 148HP |
| Audi | A4 | A4 2.6 SE | SE | 1995–1998 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2598cc 110KW 148HP |
| Audi | A4 | A4 2.6 SE Auto | SE Avant | 1996–1998 | Petrol | Estate | 4x2 | 2598cc 110KW 148HP |
| Audi | A4 | A4 2.8 | Avant | 1998–1999 | Petrol | Estate | 4x2 | 2771cc 142KW 190HP |
| Audi | A4 | A4 2.8 Auto | V6 | 1997–2000 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2771cc 142KW 190HP |
| Audi | A4 | A4 2.8 Quattro | Quattro | 1996–2001 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2771cc 142KW 190HP |
| Audi | A4 | A4 2.8 Quattro | Avant Quattro | 1996–2001 | Petrol | Estate | 4x4 | 2771cc 142KW 190HP |
| Audi | A4 | A4 2.8 Quattro Auto | Avant Quattro | 1996–2001 | Petrol | Estate | 4x4 | 2771cc 142KW 190HP |
| Audi | A4 | A4 2.8 Quattro Auto | Quattro | 1997–2001 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2771cc 142KW 190HP |
| Audi | A4 | A4 2.8 SE | SE | 1997–2000 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2771cc 142KW 190HP |
| Audi | A4 | A4 Quattro | Quattro | 1995–1997 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2598cc 110KW 148HP |
| Audi | A4 | RS4 Quattro | RS4 Quattro Avant | 2000–2002 | Petrol | Estate | 4x4 | 2671cc 280KW 375HP |
| Audi | A4 | S4 Quattro | S4 Quattro | 1997–2001 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2671cc 195KW 261HP |
| Audi | A4 | S4 Quattro | Avant S4 Quattro | 1998–2001 | Petrol | Estate | 4x4 | 2671cc 195KW 261HP |
Reviews
There are no reviews yet.