SKU: 08.9460.3X
£73.91
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 41 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Perforated, Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 264 mm |
| Brake Disc Type | Perforated, solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | XTRA LINE - Xtra |
| Minimum thickness | 8.5 mm |
| Tightening torque | 110 Nm |
| Centering Diameter | 70 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Vauxhall |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Corsa | Corsa 16v Special | Special 16V | 2001–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa Breeze 16v Auto | Breeze 16V | 1998–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1199cc 48KW 64HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa Breeze 16v Auto | Breeze 16V | 1998–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1199cc 48KW 64HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa Cabriolet 16v Auto | Cabriolet 16V | 1998–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 1199cc 48KW 64HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa Comfort 16v Semi-Auto | Comfort 16V | 2000–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa Design CDTI | CDTI Design 16V | 2006–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa Elegance 16v | Elegance 16V | 2000–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa Elegance 16v Semi-Auto | Elegance 16V | 2000–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa GLS 16v EasyTronic | GLS 16V | 2002–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa LS 16v Auto | LS 16V | 1998–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1199cc 48KW 64HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SE CDTI | SE CDTI | 2010–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SE CDTI | SE CDTI | 2010–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SE CDTI | SE CDTI | 2010–2014 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SE CDTI | SE CDTI | 2010–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa Special 16v | Special 16V | 2006–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1229cc 59KW 80HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa Special 16v Semi-Auto | Special 16V | 2006–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1229cc 59KW 80HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–2014 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2013–2014 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRi CDTi A/C | SRI AC CDTI | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRi CDTi A/C | SRI AC CDTI | 2008–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXI 16v | SXI 16V | 2000–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXi A/C CDTi | CDTI SXI AC 16V | 2006–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXi A/C CDTi | CDTI SXI AC 16V | 2007–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXi A/C CDTi | CDTI SXI AC 16V | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXI CDTI | CDTI SXI 16V | 2007–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXI CDTI | CDTI SXI 16V | 2007–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXi+ 16v | SXI + 16V | 2006–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1796cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXI+ 16v Semi-Auto | SXI + 16V Twinport | 2005–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1229cc 59KW 79HP |
| Vauxhall | Corsa | Vectra SXI+ 16v Dual Fuel | SXI + 16V Dual Fuel | 2005–… | Petrol/LPG | Hatchback | 4x2 | 1229cc 59KW 79HP |
| Vauxhall | Corsa | Vectra SXI+ 16v Dual Fuel | SXI + 16V Dual Fuel | 2005–… | Petrol/LPG | Hatchback | 4x2 | 1229cc 59KW 79HP |
Reviews
There are no reviews yet.