SKU: 08.B348.41
£137.14
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 44 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Perforated, Solid |
| Outer Diameter | 295 mm |
| Brake Disc Type | Perforated, solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | XTRA LINE - Xtra |
| Minimum thickness | 8.3 mm |
| Tightening torque | 130 Nm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 AMG Line Premium | B 180 AMG Line Premium | 2015–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 AMG Line Premium+ Auto | B 180 AMG Line Premium Plus | 2015–2018 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 Exclusive Edition | B 180 Exclusive Edition | 2018–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 Exclusive Edition+ | B 180 Exclusive Edition Plus | 2018–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 Exclusive Edition+ Auto | B 180 Exclusive Edition Plus | 2018–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 Sport Premium | B 180 Sport Premium | 2015–2018 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 200 AMG Line Executive | B 200 AMG Line Executive | 2016–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 200 AMG Line Exeutive Auto | B 200 AMG Line Executive | 2016–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 200 AMG Line Premium | B 200 AMG Line Premium | 2016–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 200 AMG Line Premium+ | B 200 AMG Line Premium Plus | 2015–2017 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 200 Sport Premium Auto | B 200 Sport Premium | 2015–2017 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 BlueEfficiency Sport | B180 BlueEfficiency Sport | 2011–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 90KW 122HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 Sport Executive | B180 Sport Executive | 2014–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 Sport Premium+ | B180 Sport Premium Plus | 2015–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B200 AMG Line Executive Auto | B200 AMG Line Executive | 2015–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
Reviews
There are no reviews yet.