SKU: 08.C242.20
£116.89
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584220917 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 69 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 288 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Minimum thickness | 13 mm |
| Centering Diameter | 96 mm |
| Brake Disc Thickness | 16 mm |
| Additional Information 2 | with ABS sensor ring |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Reviews
There are no reviews yet.