SKU: 08.C650.11
£84.59
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 45 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 234 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 8.4 mm |
| Centering Diameter | 63 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Hyundai |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | i10 | i10 Advance | Advance | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 1197cc 58KW 77HP |
| Hyundai | i10 | I10 Advance | Advance | 2023–2024 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1197cc 61KW 82HP |
| Hyundai | i10 | I10 Advance | Advance | 2023–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 49KW 65HP |
| Hyundai | i10 | i10 Advance Auto | Advance | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 1197cc 58KW 77HP |
| Hyundai | i10 | I10 Advance Auto | Advance | 2023–2024 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1197cc 61KW 82HP |
| Hyundai | i10 | i10 N Line TGDi | T-GDI N Line | 2020–2024 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 74KW 99HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium | Premium | 2013–2022 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium | Premium | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 1197cc 58KW 77HP |
| Hyundai | i10 | I10 Premium | Premium | 2018–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium Auto | Premium | 2014–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium Auto | Premium | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium Auto | Premium | 2017–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium Auto | Premium | 2018–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium Auto | Premium | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 1197cc 58KW 77HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium MPI | MPI Premium | 2020–2024 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1197cc 61KW 82HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium MPI | MPI Premium | 2020–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 49KW 65HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium MPI Auto | MPI Premium | 2020–2024 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1197cc 61KW 82HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium SE | Premium SE | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | I10 Premium SE | Premium SE | 2015–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | I10 Premium SE | Premium SE | 2016–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium SE Auto | Premium SE | 2015–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium SE Auto | Premium SE | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 Premium SE Auto | Premium SE | 2017–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | I10 SE | SE | 2015–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 SE Auto | SE | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 SE Auto | SE | 2016–2018 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 SE Auto | SE | 2018–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1248cc 64KW 86HP |
| Hyundai | i10 | i10 SE Connect MPI | MPI SE Connect | 2020–2023 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1197cc 61KW 82HP |
| Hyundai | i10 | i10 SE Connect MPI | MPI SE Connect | 2020–2023 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 49KW 65HP |
| Hyundai | i10 | i10 SE Connect MPI Auto | MPI SE Connect | 2020–2023 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 49KW 65HP |
| Hyundai | i10 | i10 SE Connect MPI Auto | MPI SE Connect | 2020–2023 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1197cc 61KW 82HP |
Reviews
There are no reviews yet.