SKU: 08.D425.11
£82.93
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584236741 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 58 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 272 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 9 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Skoda | Karoq | Karoq SE Drive TDI | SE Drive TDI | 2020–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE Drive TDI | SE Drive TDI | 2020–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE Drive TDI Semi-Auto | SE Drive TDI DSG | 2020–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE Drive TDI Semi-Auto | SE Drive TDI DSG | 2020–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE L TDI | SE L TDI | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE L TDI | SE L TDI | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE L TDI | SE L TDI | 2020–… | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE TDI | SE TDI | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE TDI | SE TDI | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE TDI Semi-Auto | SE TDI DSG | 2018–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE TDI Semi-Auto | SE TDI DSG | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE Technology TDI | SE Technology TDI | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE Technology TDI Semi-Auto | SE Technology TDI DSG | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE Technology TDI Semi-Auto | SE Technology TDI DSG | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
| Skoda | Karoq | Karoq SE Technology TDI Semi-Auto | SE Technology TDI DSG | 2020–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 85KW 114HP |
Reviews
There are no reviews yet.