SKU: 09.7356.21
£163.11
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584735626 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 61 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 322 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE – UV Coated |
| Minimum thickness | 20.2 mm |
| Tightening torque | 108 Nm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2003–2007 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 206KW 276HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2003–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 206KW 276HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2006–2007 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2006–2007 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2006–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2006–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2007–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 230KW 308HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 Roadster | 2007–2008 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 230KW 308HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 GT | 2007–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 230KW 308HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 Roadster GT | 2007–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 230KW 308HP |
| Nissan | 350Z | 350Z Gran Turismo 4 | V6 Gran Turismo 4 | 2005–2006 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
| Nissan | Skyline | Skyline GT-R | GT-R Turbo | 1997–1999 | Petrol | Coupe | 4x4 | 2568cc 208KW 280HP |
| Nissan | Skyline | Skyline GT-R | GT-R | 1999–2002 | Petrol | Coupe | 4x4 | 2568cc 208KW 280HP |
Reviews
There are no reviews yet.