SKU: 09.9908.21
£130.91
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 42 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Outer Diameter | 280 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 20 mm |
| Tightening torque | 120 Nm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Volkswagen |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton 450 4-Seat Auto | W12 5STR (450bhp) | 2006–2006 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 335KW 450HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton 450 4-Seat LWB Auto | W12 LWB 5STR (450bhp) | 2006–2011 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 335KW 450HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton 450 5-Seat Auto | W12 4STR (450bhp) | 2005–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 335KW 450HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton 450 5-Seat LWB Auto | W12 LWB 4STR (450bhp) | 2005–2005 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 335KW 450HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton V10 4Motion A 4-Seat | TDI V10 4Motion LWB 4STR | 2004–2006 | Diesel | Saloon | 4x4 | 4921cc 233KW 313HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton V10 4Motion A 5-Seat | TDI V10 4Motion LWB 5STR | 2003–2007 | Diesel | Saloon | 4x4 | 4921cc 233KW 313HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton V6 4 Motion 5-Seat | V6 5STR | 2004–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 3189cc 177KW 237HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton W12 4 Seat | W12 4STR | 2003–2004 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 313KW 420HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton W12 4Motion A 4-Seat | W12 4Motion LWB 4STR | 2004–2005 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 313KW 420HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton W12 4Motion A 5-Seat | W12 4Motion LWB 5STR | 2004–2004 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 313KW 420HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton W12 4Motion Auto | W12 4Motion SWB | 2007–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 335KW 450HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton W12 4Motion LWB A | W12 4Motion | 2008–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 335KW 450HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton W12 4Motion LWB Auto | W12 4Motion LWB | 2007–2010 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 335KW 450HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton W12 4Motion LWB Auto | W12 4Motion | 2011–2012 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 331KW 443HP |
| Volkswagen | Phaeton | Phaeton W12 5-Seat | W12 5STR | 2003–2005 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5998cc 313KW 420HP |
Reviews
There are no reviews yet.