SKU: 09.B344.41
£118.30
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584038178 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 51 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Outer Diameter | 295 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 25.4 mm |
| Tightening torque | 130 Nm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 180 AMG Line Edition+ | GLA 180 AMG Line Edition Plus | 2019–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 180 AMG Line Edition+ Auto | GLA 180 AMG Line Edition Plus | 2019–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 90KW 121HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line | GLA 200 AMG Line | 2016–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Edition | GLA 200 AMG Line Edition | 2019–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Edition+ | GLA 200 AMG Line Edition Plus | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Edition+ Auto | GLA 200 AMG Line Edition Plus | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Executive | GLA 200 AMG Line Executive | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Executive Auto | GLA 200 AMG Line Executive | 2016–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Executive Auto | GLA 200 AMG Line Executive | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Premium | GLA 200 AMG Line Premium | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Premium+ | GLA 200 AMG Line Premium Plus | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Premium+ Auto | GLA 200 AMG Line Premium Plus | 2016–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 AMG Line Premium+ Auto | GLA 200 AMG Line Premium Plus | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 SE | GLA200 SE | 2014–2014 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 SE | GLA 200 SE | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 SE Auto | GLA200 SE | 2014–2014 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 SE Executive | GLA 200 SE Executive | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 SE Executive Auto | GLA 200 SE Executive | 2016–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 SE Executive Auto | GLA 200 SE Executive | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 Sport | GLA 200 Sport | 2016–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 Sport Auto | GLA 200 Sport | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 Sport Premium+ Auto | GLA 200 Sport Premium Plus | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 Urban Edition Auto | GLA 200 Urban Edition | 2019–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 Urban Edition+ | GLA 200 Urban Edition Plus | 2019–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 Urban Edition+ Auto | GLA 200 Urban Edition Plus | 2019–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 WhiteArt | GLA 200 WhiteArt | 2018–2018 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 WhiteArt Premium+ | GLA 200 WhiteArt Premium Plus | 2017–2018 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
| Mercedes-Benz | GLA | GLA 200 WhiteArt Premium+ Auto | GLA 200 WhiteArt Premium Plus | 2017–2018 | Petrol | SUV | 4x2 | 1595cc 115KW 154HP |
Reviews
There are no reviews yet.