SKU: 09.B354.11
£126.79
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 44 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Nissan |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | Qashqai | Qashqai Acenta 2WD CVT | Acenta | 2007–2008 | Petrol | SUV | 4x2 | 1997cc 104KW 139HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Acenta dCi | DCI Acenta | 2010–2010 | Diesel | SUV | 4x2 | 1994cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Tec dCi 4WD | DCI N-TEC | 2010–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 1994cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Tec dCi 4x4 Auto | DCI N-TEC | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Tec+ 2 | N-Tec Plus 2 | 2010–2011 | Petrol | SUV | 4x2 | 1997cc 104KW 139HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Tec+ 2 | N-Tec Plus 2 | 2010–2012 | Petrol | SUV | 4x2 | 1997cc 104KW 139HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Tec+ 2 4WD CVT | N-Tec Plus 2 | 2010–2011 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 104KW 139HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Tec+ 2 dCi 4WD | DCI N-TEC Plus 2 | 2010–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 1994cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna 2WD | Tekna | 2007–2008 | Petrol | SUV | 4x2 | 1997cc 104KW 139HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna dCi | DCI Tekna | 2010–2010 | Diesel | SUV | 4x2 | 1994cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna dCi 4WD Auto | Tekna 4WD | 2007–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 1994cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna+ 2 4WD CVT | Tekna Plus 2 | 2010–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 104KW 139HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Visia 2WD | Visia | 2007–2008 | Petrol | SUV | 4x2 | 1997cc 104KW 139HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Visia+ 2 dCi 4WD | Visia Plus 2 DCI | 2009–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1994cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai+2 N-Tec+ 4x4 CVT | Plus 2 N-Tec Plus | 2011–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 104KW 139HP |
Reviews
There are no reviews yet.