SKU: 09.B411.11
£124.38
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584039960 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 76 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 18.4 mm |
| Centering Diameter | 75 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | BMW |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2008–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2009–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2009–2010 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2010–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2010–2011 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2010–2012 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2011–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2011–2013 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2008–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2009–2010 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2009–2012 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2010–2011 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2010–2011 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2011–2013 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2011–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport Coupe | 123D M Sport | 2007–2009 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE | 123D SE | 2007–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE | 123D SE | 2008–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE | 123D SE | 2009–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE | 123D SE | 2009–2010 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D SE Auto | 123D SE | 2009–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D SE Auto | 123D SE | 2009–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D SE Auto | 123D SE | 2009–2010 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE Coupe | 123D SE | 2007–2009 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d Sport+ Edition | 123D Sport Plus Edition | 2012–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d Sport+ Edition | 123D Sport Plus Edition | 2012–2013 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d Sport+ Edition Auto | 123D Sport Plus Edition | 2012–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d Sport+ Edition Auto | 123D Sport Plus Edition | 2012–2013 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
Reviews
There are no reviews yet.