SKU: 09.B504.11
£185.46
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584221914 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 365 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 22 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Autobiography P400e Auto | Autobiography | 2017–2018 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Autobiography P400e Auto | Autobiography | 2018–2019 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Autobiography P400e Auto | Autobiography | 2018–2020 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Autobiography P400e Auto | Autobiography | 2018–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Fifty P400e Auto | Fifty | 2020–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Fifty P400e Auto | Fifty | 2020–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover SV Autobiography P400e Auto | SV Autobiography | 2018–2020 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover SV Autobiography P400e Auto | SV Autobiography | 2021–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Vogue P400e Auto | Vogue | 2017–2019 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Vogue P400e Auto | Vogue | 2018–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Vogue SE P400e Auto | Vogue SE | 2017–2019 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Vogue SE P400e Auto | Vogue SE | 2018–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Westminster Black P400e Auto | Westminster Black | 2020–2022 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Westminster P400e Auto | Westminster | 2019–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
| Land Rover | Range Rover | Range Rover Westminster PHEV Auto | Westminster | 2020–2022 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1997cc 297KW 398HP |
Reviews
There are no reviews yet.