SKU: 09.C207.11
£195.29
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 52 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 325 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque Autobiography TD4 Auto | TD4 Autobiography | 2015–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque Autobiography TD4 Auto | TD4 Autobiography | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque Autobiography TD4 Auto | TD4 Autobiography | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque Dynamic SI4A | SI4 Dynamic | 2014–… | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 1999cc 177KW 240HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque Dynamic-Luxury SI4A | SI4 Dynamic Lux | 2013–… | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 1999cc 177KW 240HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic Luxury eD4 | ED4 HSE Dynamic Lux | 2017–… | Diesel | SUV | 4x2 | 1999cc 110KW 147HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic Luxury Si4 240 Auto | SI4 HSE Dynamic Lux | 2017–2019 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1998cc 177KW 237HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic Luxury Si4 Auto | SI4 HSE Dynamic Lux | 2016–2018 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1999cc 177KW 237HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic Luxury TD4 | TD4 HSE Dynamic Lux | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic Luxury TD4 Auto | TD4 HSE Dynamic Lux | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic Luxury TD4 Auto | TD4 HSE Dynamic Lux | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic Luxury TD4 Auto | TD4 HSE Dynamic Lux | 2018–2019 | Diesel | SUV Convertible | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic SD4 Auto | SD4 HSE Dynamic | 2017–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 176KW 237HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic SD4 Auto | SD4 HSE Dynamic | 2017–2019 | Diesel | SUV Convertible | 4x4 | 1999cc 176KW 237HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic Si4 Auto | SI4 HSE Dynamic | 2016–2018 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1999cc 177KW 237HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic TD4 | TD4 HSE Dynamic | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic TD4 | TD4 HSE Dynamic | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic TD4 Auto | TD4 HSE Dynamic | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque HSE Dynamic TD4 Auto | TD4 HSE Dynamic | 2016–2019 | Diesel | SUV Convertible | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque SE Dynamic TD4 Auto | TD4 SE Dynamic | 2018–2019 | Diesel | SUV Convertible | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque SE eD4 | ED4 SE | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1999cc 110KW 147HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque SE eD4 | ED4 SE | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1999cc 110KW 147HP |
| Land Rover | Range Rover Evoque | Range Rover Evoque SE Tech eD4 | ED4 SE Tech | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1999cc 110KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.