SKU: 09.C209.11
£179.46
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584223154 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 42 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 325 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 18 mm |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | I-Pace | I-Pace Black | Black | 2021–2022 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace Black | Black | 2022–2024 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 First Edition | First Edition | 2018–2020 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 HSE | HSE | 2018–2020 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 HSE | HSE | 2019–2021 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 HSE | HSE | 2020–2022 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 S | S | 2018–2020 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 S | S | 2019–2021 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 S | S | 2020–2022 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 SE | SE | 2018–2020 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 SE | SE | 2019–2021 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace EV400 SE | SE | 2020–2022 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace HSE Black | HSE Black | 2021–2022 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace S | S | 2021–2022 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
| Jaguar | I-Pace | I-Pace S | S | 2022–2024 | Electric | SUV | 4x4 | 294KW 394HP |
Reviews
There are no reviews yet.