SKU: 09.C266.11
£134.64
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 51 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented, slotted |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 380 mm |
| Brake Disc Type | internally vented, slotted |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 31 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 34 mm |
| Paired article numbers | 09.C266.21 |
| Key Compatible Vehicles | Lexus |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lexus | RC | RC 300h F Sport Black Edition LSS+ CVT | 300H F Sport Black Edition LSS Plus | 2018–2018 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | RC | RC 300h F Sport CVT | 300H F Sport | 2015–2018 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | RC | RC 300h F Sport Premier LSS+ CVT | 300H F Sport Premier LSS Plus | 2018–2018 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | RC | RC 300h F Sport Premier LSS+ CVT | 300H F Sport Premier LSS Plus | 2018–2019 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | RC | RC F 10th Anniversary Auto | F 10th Anniversary | 2018–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 351KW 470HP |
| Lexus | RC | RC F Auto | F | 2014–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 351KW 471HP |
| Lexus | RC | RC F Auto | F | 2019–2021 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 341KW 457HP |
| Lexus | RC | RC F Carbon Auto | F Carbon | 2015–2017 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 351KW 471HP |
| Lexus | RC | RC F Carbon Auto | F Carbon | 2023–2023 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 341KW 457HP |
| Lexus | RC | RC F Carbon LSS+ Auto | F Carbon LSS Plus | 2018–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 351KW 470HP |
| Lexus | RC | RC F LSS+ Auto | F LSS Plus | 2018–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 351KW 470HP |
| Lexus | RC | RC F Takumi Edition Auto | F Takumi Edition | 2023–2023 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 341KW 457HP |
| Lexus | RC | RC F Track Auto | F Track | 2019–2021 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 341KW 457HP |
| Lexus | RC | RC F Track Edition Auto | F Track Edition | 2019–2021 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 341KW 457HP |
| Lexus | RC | RC F+ LSS+ Auto | F Plus LSS Plus | 2018–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4969cc 351KW 470HP |
Reviews
There are no reviews yet.